Haber

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı farklı illerden seçmenleri ücretsiz oy kullanmaya taşıyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, resmi ikametgahı farklı şehirde olan vatandaşlara oy kullanmaları için ücretsiz ulaşım hizmeti verdi. İstanbul’dan Anadolu’ya, Anadolu’dan İstanbul’a yüzlerce otobüsü kaldırdı. İlk konvoylar bugün sabah saatlerinde yola çıktı.

Türkiye’nin dört bir yanına giden otobüsler vatandaşların oylamasından sonra geri getirecek. İstanbul’dan Anadolu’ya, Anadolu’dan İstanbul’a yaklaşık 100 bin vatandaş oy kullanacakları şehre götürülecek ve oylarını kullandıktan sonra ücretsiz olarak geri getirilecek. İstanbul’un farklı ilçelerinden ve AK Parti İstanbul Seçim Uyum Merkezi önünden oy kullanmak için memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar otobüse binerek yola çıktı.

“Hava, deniz, kara ve demiryolu ile nakliye yapıyoruz”

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Recep Aslı Yüksek, “AK Parti İstanbul İl Başkanlığı olarak 14 Mayıs’ta seçmenlerimizin sandığa gitme sürecini başarıyla yürüttük. yarın yapılacak seçimde sandıkta.eski sistemden farklı olarak 4 şekilde ulaşım yapıyoruz.hava,deniz,kara ve demiryolu ile ulaşım yapıyoruz.bu taşıma şeklini hem istanbuldan anadoluya hem de anadoluya yapıyoruz. Anadolu’dan İstanbul’a inşallah yarın da başarılı oluruz. 14 Mayıs “Türkiye’de yaklaşık 50 bin vatandaşımızı sandık başına getirdik. Şimdi 100 bin civarında vatandaşımızı sandığa taşıyoruz. Hem Anadolu’dan hem de İstanbul’dan. 100 bin ve üzeri olmasını bekliyoruz. Otobüslerimiz 3 bölgeden kalkıyor” dedi.

“Gece 23:00’da sona erecek.

Toplamda 100 binin üzerinde vatandaşın taşındığını belirten Aslı Yüksek, “İstanbul’dan Anadolu’ya gidenlerin sayısı 45-50 bin civarında. Anadolu’dan İstanbul’a gelenlerin sayısı da 50-60 bin civarında. Bağcılar’da 200 otobüs Üsküdar bölgesinde 300-350 civarında otobüsümüz hazır. Gece 23:00’e kadar tamamlanacaktır. Bire bir araçlar vatandaşlarımızı İstanbul’a geri getirecek. Buradaki otobüs sayısı 220-230 civarında. 28 bine yakın biletleme yaptık” dedi.

“Yaşlı ve engelli seçmenle yeniden görüştük”

Dezavantajlı vatandaşların sevkine ilişkin bilgi veren AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kaan, “14 Mayıs seçimlerinde engelli ve yaşlı seçmenlerimizden 25 bin 462 vatandaşımızı sandıklara taşıdık. 28 Mayıs’ta da aynı operasyonu gerçekleştiriyoruz. Sadece İstanbul’daki 39 ilçemizden Mayıs ayına kadar içerisinde bulunduğumuz, teşkilatlarımızın faaliyet gösterdiği yaşlı ve engelli vatandaşlarımızla bir kez daha iletişime geçtik. Çevrelerindeki ihtiyaç sahipleriyle de iletişime geçtik. Yarın için 50 bin hedef belirledik. Yaklaşık 50 bin seçmeni taşıyacağız” dedi.

“Muhalefetin yapabileceği bir şey yok”

Oy kullanmak için Trabzon’a giden Aydın Memiş, “Allah’ın izniyle vatandaşlık görevimizi yapacağız. Şimdi bitireceğiz. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Muhalefeti konuşsak, o da olur” dedi. yapacak bir şeyi yok Kılıçdaroğlu televizyonda, yaptıklarına diyecek bir şeyi yok” dedi.

Sivas’a oy kullanmaya giden Zülfükar Uçan, “Buradan gidiyoruz. Oyumuzu atmaya gideceğiz. Aslanlar gibi geleceğiz. Süreç tamamlandı. Süreç tamamlandı. ikinci tipte kalması iyi oldu. Halk sakinleşti. Yüzde 54 ile geliyoruz. ‘Reis’ diyoruz.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu