Haber

Ecevit’in partisi Kılıçdaroğlu’nu seçimde destekleyecek mi? Başkan Aksakal kararı açıkladı

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Altı Masa Toplantısı’nın ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğu açıklandı.

“ÜLKENİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRECEK GİRİŞİMLERE KATILMIYORUZ”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Aksakal’a TVNET’in canlı yayınına konuk olduğu sırada sorulan “Milli İttifak ve Cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek misiniz?” Soruya, “Ülkenin bekasını zora sokacak bazı girişimler olursa DSP bırakın içinde olmayı, kenarda bile durmayacaktır.”

“ECEVİT, SÖYLEDİĞİNİ GERÇEKLEŞTİREN BİR LİDERDİR”

Aksakal, Altı Tablo’nun DSP’nin unsurlarıyla uyum sağlamayan bir yapı olduğunu belirtti. Dürüst bir lider olarak bilinir. Ecevit her şeye rağmen dediğini göstermiş ve yaşamış bir liderdir. Kemalizm’den, vatanın bütünlüğünden, bütünlüğünden taviz vermedi. Ekonomik yükler aşılabilir. Türkiye güçlü bir ülke. “Bırakın işin içinde olmayı, işinizin sınırında bile olamazsınız” dedi.

CUMHURİYET İTTİFAKINA KATILDIĞI İDDİASI

Öte yandan Kılıçdaroğlu’na destek vermeyeceğini açıklayan Demokratik Sol Parti’nin yakında Anavatan Partisi ile birlikte AK Parti, MHP ve BBP’den oluşan Cumhur İttifakı’na katılacağı argümanı tartışılmaya devam ediyor. Ankara’nın kulislerinde.

habersincik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu